Potřebujete rychle novou podlahu? Zkuste to suchou cestou!

Stále populárnějším typem podlahy je jak při rekonstruování starších objektů, tak i v novostavbách tzv. suchá podlaha. Proti jiným typům podlahové konstrukce potřebuje poměrně málo času na vysychání a lze po ní velmi rychle začít chodit. Kdo někdy opravoval dům či byt ví, že čekání na vyschnutí klasické podlahy rekonstrukční práce v podstatě zastaví a tím vše nejen zpomalí, ale i prodraží.

Suchá podlaha se hodí pro všechny typy místnosti, včetně toalet, koupelen nebo chodeb. Lze ji použít i v případě, že chceme nainstalovat podlahové topení. Finální, tedy nášlapnou vrstvou pro suchou podlahu může být v podstatě jakýkoli materiál – koberec, PVC, marmoleum, plovoucí podlaha, ale třeba i menší dlaždice.

suchá podlahaPro instalaci suché podlahy potřebujete sádrokartonové desky/ OSB desky,
vhodné tmely, minerální obvodový pásek a hřebíčky, případně také potřebnou podkladovou vrstvu na podsyp. Instalace je snadná a zvládne ji i laik s kvalitním nářadím. Pokud podklad není rovný, použijeme vyrovnávací podsyp na separační fólii z netkané geotextilie. Pro snížení hluku můžeme podlahu podložit ještě jednou vrstvou, třeba dřevovláknitou izolační deskou.

Postup a skladba podlahy suchou cestou:

Suché podlahy dodávají různí výrobci v podobě desek, obvykle již s drážkami na snadné pokládání a lepení vedle sebe. Podlahu je třeba klást od konce místnosti směrem ke dveřím. Tmel rozmícháme s vodou v kbelíku dle návodu výrobce. Rozmíchaný tmel nanášíme na první vrstvu podlahových desek a roztáhneme stejnoměrně po celé ploše zubatým hladítkem. Na první vrstvu desek s tmelem pokládáme další vrstvu podlahových desek, kterou upevníme podlahovými hřebíčky. Už 12 hodin po nalepení a zajištění druhé vrstvy desek zatmelíme spáry sádrovým tmelem. Pak už stačí doplnit vybranou povrchovou úpravu od koberce po dlažbu a je hotovo.

Návod: Jak se pokládá suchá plovoucí podlaha fermacell

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *